چهارشنبه 12 مهر 1402

شورای اجرایی چهارمین جشنواره گفتمان خدمت در استان یزد برگزار شد

جلسه هماهنگی شورای اجرایی چهارمین جشنواره گفتمان خدمت در استان یزد به ریاست آیت الله ناصری برگزار شد.

در این جلسه که با حضور مدیر حوزه های علمیه استان، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی «ره»برگزار شد، حجةالاسلام و المسلمین هاجری رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره، هدف از برگزاری این رویداد را جهاد تبیین و معرفی مجاهدت‌های خاموش روحانیت در خدمات رسانی به مردم و اقشار محروم جامعه دانست و اظهار داشت:
دشمن با دروغ و شایعه و یا بزرگنمایی کاستی‌ها و مشکلات، بدنبال سیاه نمایی اوضاع و ناامیدکردن مردم بویژه نسل جوان است. متاسفانه گاه خودی ها نیز ناخواسته پیاده نظام دشمن شده و با هدف شکست رقبای سیاسی، دست به تجسس در زندگی شخصی و افشاء و تخریب حریف زده و این سیاه نمایی را تشدید کردند.
وی در ادامه افزود:جشنواره گفتمان خدمت در برابر گفتمان سیاه نمایی دشمنان، به دنبال ارایه تصویری حقیقی از مجاهدت‌های خاموش نیروی اسلام و انقلاب در خدمت مخلصانه به اقشار محروم و آسیب دیده است و امید به آینده، تقویت صمیمیت ها و برادری ها را نیز دنبال می‌کند.
رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره اظهار داشت:تقویم برگزاری جشنواره‌های استانی در ۲۹ استان کشور با هماهنگی کمیته امداد امام خمینی «ره» تنظیم شده و تا پایان شهریور برگزار می‌شود.
آیه الله ناصری، نماینده ولی فقیه در استان یزد، خدمات جهادی نیروهای انقلاب به مردم و تاسیس کمیته امداد را، ثمره عشق حضرت امام خمینی«ره» به مردم دانست و اظهار داشت: حضرت امام «ره» هم به خدا و هم به مردم عشق می‌ورزید و مثل جد بزرگوارشان، علی ابن ابیطالب«ع» هم در برابر نهابت الهی و هم برای در مردم و نیاز محرومان اشک می ریخت.
امام خمینی گرمای تابستان نجف را تحمل کرد و برای همدردی با مردم و مبارزان هیچگاه برای آب و هوا و استراحت به کوفه و کربلا نرفت و به پیشنهاد دهندگان، با عتاب می‌گفت چطور می‌توانم در حالی که مردم در رنج هستند،به فکر راحتی و تفریح باشم.
رئیس شورای جشنواره گفتمان در استان یزد افزود:خداوند متعال به حضرت موسی «ع»فرمود:حَبِّب الَیَّ عبادی بندگانم را با من آشنا و دوست بگردان، حضرت موسی «ع» پرسید چگونه؟ فرمود با ذکر و معرفی نعماتم به بندگان. جشنواره گفتمان خدمت، عمل به همین توصیه الهی است که با معرفی فعالیتها و خدمات روحانیت و نیروهای انقلاب به مردم و جوانان موجب امید به آینده و تقویت و تحکیم پشتوانه مردمی نظام می‌شود.

پیشنهاد ما به شما

اولین شب خاطره گفتمان خدمت در استان مرکزی برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *