چهارشنبه 12 مهر 1402

شورای هماهنگی جشنواره استانی گفتمان خدمت در استان مرکزی برگزار شد

شورای هماهنگی جشنواره استانی گفتمان خدمت در استان مرکزی برگزار شد

در ابتدای این جلسه، حجه الاسلام و المسلمین هاجری، رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره ضمن تاکید بر ضرورت گسترش گفتمان خدمت در برابر جنگ روانی و ترکیبی دشمنان و گفتمان سیاه‌نمایی آنها اظهار داشت: استان مرکزی دومین استان بعد از استان مازندران است که جشنواره گفتمان خدمت را برگزار می‌کند.

وی جشنواره گفتمان خدمت را پیگیری و اجرای یکی از مطالبات راهبردی مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: نکته ای که در مورد جهاد تبیین وجود دارد، این است که اگر خدمتی انجام دادید اطلاع رسانی کنید که این کار هیچ منافاتی با اخلاص ندارد.
رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره اهداف برگزاری این جشنواره را؛ معرفی و تقدیر از مجاهدت های خاموش که توسط طلاب و روحانیون انجام میشود؛ تبادل و انتقال تجارب به استان‌های دیگر و ایجاد ارتباط و ایجاد شبکه خوبان برای هم افزایی و کمک به دیگران حتی بعد از برگزاری جشنواره  دانست و در ادامه افزود:
در این جشنواره ۵۰ غرفه دایر می باشد که از گروههای جهادی و با حضور ۸۲۰ برادر و خواهرطلبه تشکیل شده است.
در پایان جلسه، آیة الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه اراک در رابطه با برگزاری این جشنواره گفت: وقتی فردی کاری را برای خدمت به دیگران انجام می دهد اول از همه خود از بازتاب و نتیجه این کار خیر خوشحال می‌شود و طبق آیه قرآن این کار خیلی توسعه می‌یابد.

وی نیت و زبان پاک را مبارک دانست و گفت: آثار کار پاک برای خشنودی خدا ماندگار و فراگیر است و دنیا را تحت تاثیر قرار می دهد.

امام جمعه اراک در ادامه کار خیر و ثواب را در جامعه مانند درخت تنومندی دانست که در تمام اقشار ریشه های مقاوم و با عظمت خواهد داشت و عنوان کرد : بذر پاکی و نیکی و خدمت باید در جامعه پاشیده شود تا خداوند برکات خود را جاری کند.

وی در پایان افزود: در راه خدمت به مردم باید ثابت قدم باشیم و نفس خود را از هوا و بخل و حسد آزاد کرده و تعلق نفس را قطع کرده و به جای آن عشق به خدا و خدمت فی سبیل الله را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

ایشان در پایان سخنان خود، ضمن استقبال از برگزاری جشنواره گفتمان خدمت، آن را در شرایط کنونی بسیار لازم و ضروی دانست و همه مسئولان و مدیران استان را به مشارکت جهادی برای برگزاری شکوهمند این رویداد فراخواند.

پیشنهاد ما به شما

اولین شب خاطره گفتمان خدمت در استان مرکزی برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *